Eko Uniejów

Autentyczne historie

Małgorzata Brożek – właścicielka pokoi gościnnych „Babie Lato” w Uniejowie

 

Kilka lat temu, zachęcona zmianami w Uniejowie, postanowiłam spróbować sił we własnym biznesie pt. „Babie Lato pokoje gościnne”. Plan zakładał, że w przytulnie urządzonych pokojach będzie panowała domowa atmosfera, a goście znajdą troskę i życzliwość gospodarzy oraz kompetentną obsługę. Pasja tworzenia i aranżacji oraz łatwość i radość z nawiązywania kontaktów z ludźmi były moim motorem napędowym. Starałam się, by moi goście znaleźli w Babim Lecie to, co i ja chciałabym znaleźć, jadąc na wakacje. Dzisiaj z moimi pierwszymi gośćmi często wspominamy początki Babiego Lata i ich zaangażowanie w tworzenie tego miejsca, bo to właśnie dzięki nim wszystko nabrało sensu. Powstało miejsce, w którym stare miesza się nowym, aromat ziół z zapachem kwiatów, serdeczny uśmiech z miłym gestem, nowy gość z przyjacielem.

 

Uniejów to moje rodzinne miasto, którego wiekowa historia, turystyczna tradycja, bogactwo nadwarciańskiej flory i fauny oraz wody geotermalne czynią je niezwykle interesującym punktem na mapie Polski, a nas – uniejowian – wprawiają w dumę. Dzięki średniowiecznej zabudowie, XIV-wiecznemu Zamkowi Arcybiskupów Gnieźnieńskich oraz gotyckiej kolegiacie Uniejów jest interesujący dla osób ceniących walory historyczne odwiedzanych miejsc. Spacerując ulicami naszego miasteczka, można delektować się jego powolnym rytmem i odpoczywać od pośpiechu i zgiełku wielkich miast. W Uniejowie wraz z nurtem Warty zwalnia czas, dzięki czemu dostrzeżemy rzeczy, które umykają nam w pośpiechu codzienności takie jak: zapach kwitnących bzów, poranne trele ptaków i cisza budzącego się miasteczka.

 

Bogaty i urozmaicony wachlarz walorów turystyczno-uzdrowiskowych Uniejowa czyni go perełką wśród polskich kurortów, a jego położenie w sercu Polski jest ogromnym atutem i zachętą dla turystów z wszystkich zakątków naszego kraju. Dynamicznie rozwijająca się baza noclegowo-gastronomiczna zaczyna ewoluować w kierunku potrzeb turysty, co wzbogaca ofertę i czyni ją atrakcyjną dla różnych odbiorców. Mieszkańcy z życzliwością podejmują kuracjuszy w naszym miasteczku, czyniąc je niezwykle gościnnym i bezpiecznym miejscem.

 

Malowniczy zespół parkowo-zamkowy z cennymi gatunkami roślin, połacie lasów, łąki i cudowne polany zachęcają do obcowania z naturą i wprawiają w dobry nastrój. W dorzeczu Warty można spotkać żurawie, czaple, bobry, a w kwietniu podejrzeć rzekotki, które w okresie godowym przebarwiają się na niebiesko, co jest niewątpliwą gratką dla miłośników przyrody. Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas czekają szlaki rowerowe, wodne i piesze, które dzięki przepięknym krajobrazom ukontentują najbardziej wymagających turystów. Regenerację sił i odnowę biologiczną zapewniają uniejowskie baseny solankowe, których bogaty skład korzystnie wpływa na leczenie chorób układu nerwowego, aparatu ruchu oraz skóry.

 

Serdecznie zachęcam do odwiedzenia Uniejowa i jestem pewna, że jego dobrodziejstwa i niepowtarzalny klimat sprawią, że po wyjeździe będziecie za nami tęsknić.

 

 

Longina i Andrzej  Rubaj – właściciele ośrodka „Wytwórnia Ciszy” w Brzozówce (gmina Uniejów)

 

Znaleźliśmy idealne miejsce, w samym sercu Polski. Jest oddalone od wsi, otoczone lasem, rozległymi podmokłymi łąkami i polami. Lubią je dzikie zwierzęta i ptaki. Bliskie sąsiedztwo Warty, kształtuje ten krajobraz. Bliskość Uniejowa, który stał się pierwszym w Polsce Uzdrowiskiem Termalnym, z jego średniowiecznym zamkiem, kolegiatą i wspaniałymi obiektami wykorzystującymi właściwości lecznicze gorącej solanki, to dodatkowy walor naszego siedliska.

 

Panujący tu nastrój zainspirował nas do budowy dużego, wygodnego domu, do którego możemy Was zapraszać. Mieszkamy w nim razem z trzema uroczymi, przyjaznymi psami: Momo, Ole i Żwirkiem, dwoma kotami, Fioną i Alfem. Nasz dom zbudowany jest w lokalnym stylu z miejscowego białego wapienia. Sala otwierająca się wprost na las, pokoje, których wystrój inspirują różne przyjazne rośliny, dobrze wyposażona kuchnia i jadalnia połączona z drewnianym tarasem, tworzą dobre otoczenie by nasza uwaga mogła zwrócić się do wewnątrz.

 dom na wsi w ogrodzie

Wytwórnia Ciszy jest miejscem w którym odbywają się warsztaty rozwojowe takie jak joga, taniec, terapie grupowe, tantra, qi-gong i wiele innych. Spotykają sie tu wspaniali, pełni pasji ludzie, lubiący nowe wyzwania, połączeni pragnieniem działania dla własnego rozwoju, miłością do natury i otwartością na innych. Od wielu lat jesteśmy wegetarianami i także dla naszych gości przygotowujemy wegetariańskie posiłki, inspirowane kuchniami świata, przygotowywane z uważnością i pasją.

 

Chętnie nawiązujemy współpracę z organizatorami interesujących warsztatów. Chcemy korzystać z Waszych pomysłów aby ośrodek tętnił życiem. Wytwórnia Ciszy to nie tylko dom, ale również jego otoczenie, bujne, dzikie życie dookoła, a także my, nasze zwierzęta i wszyscy oczekiwani goście. Jeśli chcesz, zostań jednym z nich.